Temat tęczowych dzieci ostatnio zrobił się bardzo popularny za sprawą celebrytek, która urodziły tęczowe dzieci, m.in. Zofia Zborowska, czy Meghan Markle.
Strata dziecka, poronienie jest wielką tragedią dla każdej kobiety. Przyczyn poronień jest wiele. Może to być otyłość, choroba i inne. Najwięcej poronień zdarza się na samym początku ciąży, często jeszcze zanim kobieta dowie się, że w niej jest. Niemniej każda utrata dziecka wiąże się z bólem i żałobą. Gwiezdne dziecko to maluszek, który nigdy nie przyszedł na świat. Jego mama urodziła martwego noworodka lub doświadczyła poronienia. Określenie gwiezdne symbolizuje, że maluszek jest teraz wśród gwiazd na niebie i z góry spogląda na całą rodzinę. To tłumaczenie często pomaga matkom ukoić ból noszony w sercu po ogromnej stracie.
Po każdej burzy przychodzi tęcza i słońce. Dlatego też po poronieniu kobieta oczekuje szczęścia i radości – zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka. I dlatego dzieci urodzone po stracie, po burzy, nazywa się tęczowymi dziećmi. Pojęcie to niesie ze sobą duży ładunek emocji. Z jednej strony przyszli rodzice cieszą się z nowo narodzonego dziecka, a z drugiej strony mają w pamięci przykre chwile związane z utratą poprzedniej ciąży. Tęczowe dziecko daje promyk nadziei.
Ciąża po poronieniu jest bardzo trudną ciążą, ponieważ kobieta żyje w ciągłym strachu i niepewności, czy tym razem uda się, czy będzie szczęśliwe rozwiązanie. Każde badanie USG, wg relacji rodziców, których dzieci odeszły, to strach o diagnozę. Z niepokojem oczekują słów lekarza ginekologa podczas kolejnych wizyt.
Jednakże po każdej burzy nadchodzi słońce i tęcza – znak nadziei i radości.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz